Englis Language

GAT Lojistik ‘ de yatırım atağı sürüyor.. 

22 Temmuz 2011 Cuma 12:22:16

GAT Lojistik, TIRSAN ile 2011 yılının ilk yarısında 255 adet TIRSAN Mega Hafif Perdeli Treyler alımı anlaşmasını imzaladı.TIRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu tarafında TIRSAN Treyler A.Ş. Samandıra tesislerinde gerçekleştirilen törene GAT Lojistik Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri Hilal Trans Genel Müdürü Şerafettin Aras, Oto Nalçacılar Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Nalçacı ve Plastnak Nakliyat Genel Müdürü Fevzi Çakmak katıldı.

Merkezi Tuzla Orhanlı’da bulunan GAT lojistiğin filosunda 250 adet TIRSAN Treyler yer alırken yeni alımla filo sayısı 505 adet’e ulaşacak. Eylül 2011 ve Ocak 2012 tarihleri arasında teslim edilecek olan 255 adet Mega Hafif Perdeli, Treyler GAT Lojistik tarafından ağırlıklı olarak yurtiçi olmak üzere Yurt dışı taşımacılıkta da kullanılacak.

Açıklama: http://www.tasimacilar.com/img/2009_3/GatLojistik_Tirsan_İsbirligi-(17).jpg


6 ortaklı büyük bir aile

Açıklama: http://www.tasimacilar.com/img/2009_3/CetinNuhoglu(1).jpgPiyasa koşullarında güçlerini birleştiren firmaların rekabette daha avantajlı olduğunu söyleyen TIRSAN Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu GAT Lojistiğin bunu başardığını belirtti. Nuhoğlu “GAT’ın oluşumundaki amaç, Maliyelerini yönelterek sinerji katmak ve daha büyük projelerde rekabetçi olmak. GAT’ın 6 ortağı var. Burada göz ardı edilmemesi gereken 6 ortağın her birinin kendilerine ait ayrı şirketlerinin olmasıdır. 6 tane firmanın kendi sahip oldukları araçları, hatları, organizasyonları, yükleri ve işleri var. Bu 6 firma kendiişlerinin yanında böyle bir birliktelik sağlıyorlar. Temel rekabetçilik analizi bunun üzerine oturmuştur. Müşterinin karşısına daha güçlü çıkıyorlar. Hangi ülkelerde güçlülerse birbirleriyle yaptıkları ilişkilerde müşteriye tam hizmet sunuyorlar. Birlikten kuvvet doğarın en canlı örneği GAT lojistiktir. Bugün 255 treylerin alınmış olması çok önemlidir. Bu Türkiye’nin dış ticaret dengesine olumlu yönde katkı yapacak en önemli olaydır. Birçok şirketin birlikte çalışabilmesi kolay değil. Bunu mevzuatta çok desteklemiyor” diyerek mevzuatların bu alanda düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.

Lojistik firmalarına örnek bir kuruluş

Açıklama: http://www.tasimacilar.com/img/2009_3/HilalTrans_SerafettinAras_-(2).jpgGAT Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi ve Hilal Trans Genel Müdürü Şerafettin Aras da Güçbirliği ve bilgi birikimiyle GAT Lojistiğin belli bir noktaya getirerek yatırım yaptıklarını belirtti. Aras “Bize hepiniz nakliyecilik yapıyorsunuz neden böyle bir oluşum içerisine girdiniz diyebiliyorlar. Şunu bir örnek ile açıklayayım. KOSGEB başkanı Mustafa Bey’i dinlerken biz dedi artık insanların Türkiye’deki güçlerini kobilerini birleştirerek güç birliği anlamında büyük destekler veriyoruz dedi. Bizde 2002 yılında bunu düşünerek yola çıktık. Bu düşüncemizde bugün Orhanlıda tesisimizi, antrepomuzu gümrüklü gümrüksüz depolarımızı arazi yatırımlarımızı yaparak orada bütün GAT ortaklarının beraber olabileceği idari binayı da gerçekleştirdik. Eylül ayında oraya taşınmayı hedefliyoruz. Gelirinizden fazla gideriniz olursa batarsınız. Bizde giderlerimizi minimize etmek için böyle bir oluşum içine girdik.”

GAT lojistiğin 500’ün üzerinde bir araç filosuna sahip olduğunu belirten Aras GAT Lojistik ortaklarının Türki cumhuriyetlerine, Rusya’ya ve Avrupa’nın her bir bölgesine taşıma yaptıklarını sözlerine ekledi. Birlikteliğin şirketlerini güçlendirdiğini söyleyen GAT Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi ve Hilal Trans Genel Müdürü Şerafettin Aras “O nedenle böyle bir yatırımı gerçekleştirdik. Yatırımı gerçekleştirirken asıl amacımız yerli olmasıydı. Kısmet olursa Mercedes ile de bu şekilde bir anlaşma yapacağız. Amacımız yerli yatırımı hareketlendirmek. Bu konuda lojistik sektöründeki diğer firmalara örnek bir kuruluş olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

Fahri Nalçacı “ İyi bir anlaşma oldu”

Açıklama: http://www.tasimacilar.com/img/2009_3/otonalcacilar_FahtiNalcaci.jpgGAT Lojistik Yönetim Kurulu üyesi ve Oto Nalçacılar Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Nalçacı da imza törenin de şunları söyledi: “GAT lojistiğin kuruluş amacı iki yönde düşünülmelidir. Bunlardan bir tanesi satış ve pazarlamada daha rekabetçi olabilmek ve girdilerimizde, maliyetlerimizde, alımlarımızda belli ölçekleri yakalayıp daha uygun fiyata tedarik imkânlarını her alanda daha uygun maliyetle daha uygun şarlarla grubun ihtiyaçlarını gidermek amacıyla bu oluşumu yaptık. 6 tane ortağımız var. Yaklaşık 100 dönüm arazi üzerinde 20 bin metre kare depoya ve 5 bin metre karelik gümrüklü alana sahibiz. GAT olarak Rusya’da yeni bir yatırım gerçekleştirdik. Biz Türkiye’nin cari açığını daha fazla arttırmamak için bu seferki projelerimiz yerli markalardan seçtik. Hem Türkiye’deki katma değere faydamız olsun, hem de yerli markalarımız daha öne çıksın düşüncesidir” diyerek TIRSAN ile iyi bir anlaşmaya imza attıklarını sözlerine ekledi.

“Türk markasına güvenmeliyiz”

Açıklama: http://www.tasimacilar.com/img/2009_3/plastnakNakliyat_Fevzi_Cakmak-(2).jpgGAT Lojistik ortaklarının ciddi bir oluşum içinde olduğunu söyleyen GAT Lojistik Yönetim Kurulu Üyesi ve Plastnak Nakliyat Genel Müdürü Fevzi Çakmak “GAT lojistik ortaklarının sayesinde yurtdışında da ciddi bir oluşum içerisinde. Mesela Fahri bey’in Kazakistan’da, Bulgaristan’da TIR’ları var. Hilal Trans’ın Slovakya, Bulgaristan ve Polonya’da yatırımları var. Bunların tamamı GAT lojistiğe bir sinerji yaratıyor. Bu sayede GAT yurtdışında ikinci bir yatırım yapma gereği duymuyor. Kendi ortaklarının mevcut yapısıyla bir sinerci yarattı. Eğer böyle bir yatırım yapıyorsak bu da bizim markalarımızın oluşturduğu sisteme ortak olmamızdan kaynaklanıyor. Bizim kendi markamıza güvenmemiz lazım. Biz bir çatı altında toplanarak yaptığımız iş birliğiyle bu güvenin sağlanılabileceğinin bir örneğiyiz.”

Açıklama: http://www.tasimacilar.com/img/2009_3/GatLojistik_Tirsan_İsbirligi-(25).jpg

 

 

 

Orhanlı Mah. Derviş Cad. No:24 Tuzla 34596 İstanbul / Türkiye
+90 444 4 428 +90 (0216) 585 33 33 | info@gatlojistik.com