Englis Language

Nakliye Sigortası 

26 Temmuz 2010 Pazartesi 15:35:27

Nakliyecinin  taşıdığı malların hasar, eksik ve kayıp olması durumlarında nakliyeci sorumluluğunu üstlenen poliçelerdir

1) Uluslararası taşımalarda, nakliyecinin taşıdığı malın hasarlanması ve kaybı esnasında sorumluluğu CMR Konvansiyonu ile belirlenmiştir. Gat Lojistik taşımaları CMR sigortası kapsamında yapılmaktadır. Birleşmiş Milletlerce hazırlanan bu konvansiyon Türkiye tarafından 1995 yılında imzalanarak yürürlüğe girmiştir. “ CMR “ sigortaları belli limitleri kapsamakta ve taşıyıcı, malın gerçek ağırlığı üzerinden sorumluluk almakta olduğundan , malın tarafınızdan özel uluslararası karayolu nakliye sigortasını yaptırmanızı tavsiye ederiz.

2) Yurtiçi taşımalarda , taşınan malzemelerin sigortası "Kamyon Nakliyat Sigorta Poliçesi "dahilinde yapılmaktadır. Gat Lojistik  araçları ile yapılan taşımalarda firmamız, "Kamyon Klozu" çerçevesinde sorumluluk almaktadır: Ambalaj ve yükleme-boşaltma hataları dışında , doğal afetler ve/veya sürücü hatası sonucu, kamyon ve treylerin devrilmesi, yanması ve çarpışması neticesinde taşınan malın uğrayacağı ziya ve hasarları muafiyetsiz temin eder. Bu nedenle şirket menfaatleriniz gereği yükünüze geniş kapsamlı ek nakliye sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz.

Talep edildiği taktirde ilave emtia sigortalarınız uluslararası ve yurtiçi kapsamında çok uygun fiyatlarla tarafımızdan yaptırılabilmektedir.

Orhanlı Mah. Derviş Cad. No:24 Tuzla 34596 İstanbul / Türkiye
+90 444 4 428 +90 (0216) 585 33 33 | info@gatlojistik.com